Lilian geeft haar reactie op het uitstellen van de Olympische Spelen.
"Wat zijn het bizarre weken geweest. Ik had nooit verwacht dat het coronavirus zo dichtbij zou komen en zo gevaarlijk is. Tijdens het WK eind februari in Australië kreeg ik er nog weinig van mee, wij leefden daar in een gefocuste bubbel. Het virus was toen ook nog niet in Nederland actief. Tot na een week in Nederland de eerste besmettingen kwamen. Toen ging het hard, in het begin kon ik nog wat trainingsuurtjes maken in Nederland. Het was koud maar te doen. De vorm van de sport, zo ver en alleen op het water, liet het nog een tijdje toe om door te trainen. En ik had in mijn woonkamer een eigen gym gebouwd.
De beslissing dat het buitensporten helemaal werd verboden was een logisch en goed besluit. Gezondheid van de mens gaat voor sport. Je kan ook geen Olympische spelen organiseren in zo’n crisis. Dat moeten we niet eens willen. Ook al baal ik natuurlijk wel. Ik ben op dit moment in topvorm en de topfavoriet voor het Goud op de Spelen in Tokio. Wij hadden ons programma zo opgebouwd om daar in juli en augustus te pieken. Dat ik op de goede weg was werd bevestigd toen ik in Australië Wereldkampioen werd.
Het coronavirus is pech en ik heb er geen invloed op. Het enige dat ik kan doen is goed mijn handen wassen, afstand houden en zorgen dat ik positief blijf. Het programma wordt omgezet en we proberen zo snel mogelijk weer nieuwe stappen te maken. Om zo nóg beter aan de start te staan op 23 juli, als de Spelen van 2021 dan echt gaan beginnen! Maar sport is bijzaak nu. Ik hoop vooral dat het goed gaat met iedereen, en met jullie gezinnen, families en vrienden. Heel veel sterkte en hopelijk zien we elkaar snel weer in het echt!"